Image Hosted by ImageShack.us
Main
Registration
Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Killerpilze Moldova Forum » General Chat » Freedom » EUROVISION 2008
EUROVISION 2008
kristinkaDate: Thursday, 10.Apr.2008, 22:58 | Message # 1
Practicant
Group: Users
Messages: 158
Status: Offline
Dupa cum stim,la EUROVISION 2008,
Rusia o va reprezenta Dima Bilan
Ucraina-Ani Lorak
Germania-No Angels si altii......
Moldova o va reprezenta Geta Burlacu cu piesa A Century Of Love.

Geta Burlacu e o artista care absoarbe o multitudine de stiluri muzicale şi chipuri scenice.
Ea imbină patosul unei bocitoare balcanice, senzualitatea muzicii latino, libertatea jazz-ului, lirismul cântecului francez, înflăcărarea ritmurilor ţigăneşti.
Vocea ei penetrantă şi intimistă, cu timbru catifelat, a fost cizelată de învăţarea multiplelor tehnici de interpretare în cadrul catedrei de jazz şi estradă a Academiei de Muzică din Chişinău.
Profesoară de canto la rândul ei, ea mai stăpâneşte instrumente muzicale ca pianul şi vioara.
Geta este laureată şi premiantă a nenumărate festivaluri internaţionale din ţări ca Franţa, Germania, Spania, Danemarca, România, Ukraina, Belarus.
Pentru că ştie să capteze atenţia publicului, Geta e si prezentatoare de emisiune muzicala la unul din posturile locale din Moldova.
În 2005 ea lansează un album de muzică etno-soft-jazz cu titlu „Ce n-aş da” şi un videoclip in stil „art-cinema”. Albumul, foarte eclectic ca stil muzical, este un mix dintre folclorul moldovenesc si romante cu elemente de jazz şi latino.
În 2007 Geta participă la un turneu împreună cu renumitul proeict cubanez „Buena Vista Social Club” pe cele mai mari scene ale Rominiei.

Cel mai important este k MOLDOVA INKA NU S-A KLASIFICAT IN FINALA , pentru k s-au skimbat regulamentul Eurovisionului shi deja nu mai intra primii 10 in finala
Deci,parerile voastre despre cintecul care ne va reprezenta tzara anul acesta .. si deci despre Eurovsion in general ...dar va rog fara a ofensa pe cineva smile


Always think at positive and all be OK!

Message edited by kristinka - Thursday, 10.Apr.2008, 23:00
 
KrisTHina483Date: Friday, 11.Apr.2008, 18:13 | Message # 2
Student
Group: Users
Messages: 62
Status: Offline
hmmmm dak cinstit mie numi place.... dry
posibil ca piesa e kam obisnuita.....trebu ceva deosebit...(o piesa puternica )un cintec care ar atrage atentia tuturor atit prin versuri cit shi prin show
de showul Getei nu pot zice nimik ca ink nu lam vazut......
nushtiu..... nu cred ca publicu tinar european o sa voteze pentru ea....
nu cred ca va intra in primii 10 dry dry
 
kristinkaDate: Friday, 11.Apr.2008, 20:10 | Message # 3
Practicant
Group: Users
Messages: 158
Status: Offline
deasemenea cred,dar cineo stie...

Always think at positive and all be OK!
 
LusykDate: Sunday, 13.Apr.2008, 09:58 | Message # 4
Lucrator
Group: Administrators
Messages: 282
Status: Offline
first of alll . Kristina .... felicitari pentru topik .. cel putzin mie imi place mult si ideea si tot
acum trec la Eurovision

cam pesimiste voi ))
deci spunetzi ca e un cintec obisnuit ....
datzi sa ne reamintim istoria de citziva ani in urma ..... ( Arseniu si Gordienco) se parea ca cintecul e vesel , ea e frumoasa .. gata ... shanse avem !!!!
aha .... insa acum ... da.. este o melodie lenta , la prima vedere una obishnuita .... DAR .... imaginatzi-va cum va fi cintata melodia aceasta .... cu atit mai mult ca se vorbeshte despe " a century of love"
iar faptul k melodia nu are nimik deosebit & Chestii de astea .. .are .... vocalizele alea ... multe fac .. cel putzin mie cintecul imi place mult .. e jazz... Live- e super !!!
Eurovisionul nu are un "format" kum ar trebui sa fie cintecul ca sa aiba succes ..... sa nu uitam faza ku Lordi .... kare au shokat pe totzi ku lokul 1 ... nu cred ca s-a ashteptat cineva la asta ... iar anul trecut .. " Molitva" eu de exemplu ma ashteptam Koldun si inca 2 tzari sa fie mai sus ... dar iarasi .. adika nu depinde acest " Format " al cintecului ... ka nici Molitva de anul trekut nu a fost un cintek vioi .. sau sa fi fost vreun show deosebit . tot nu tzin minte ...
in fine ....
eu ii tzi pumnii Getei ....
sa se demonstreze si anul acesta ka Moldovenii Pot cinta LIVE
huh .. gata biggrin


 
RockGirl483Date: Sunday, 13.Apr.2008, 21:07 | Message # 5
Student
Group: Moderators
Messages: 53
Status: Offline
mdaa...eu cu jazzul nu prietenesc deloc! a fost un soc pt mine cand la preselectia nationala a castigat Geta Burlacu...la noi de fapt nici nu prea aveai din cine alege, ei da oricum ma asteptam la Olia Tira sau deam in cel mai rau caz la Alexa, dar Geta...nush...io oricum ii tin pumnii, sper macar in finala sa intre, desi nush cine o sa voteze pt ea....la Eurovision voteaza de obicei copiii, teenagerii k dor no sa stea bunishile cu trubshile la ureki sa voteze...oricum, sper macar sa nu ne dam de rusine...

Ich bin nicht ich wenn du nicht bei mir bist...
 
-Sweet_Light-Date: Monday, 14.Apr.2008, 16:19 | Message # 6
Student
Group: Users
Messages: 66
Status: Offline
Quote (RockGirl483)
ma asteptam la Olia Tira sau deam in cel mai rau caz la Alexa

tu shiiiii surprised
Multzumesc lu Dumnezeu ca este Geta in cazul acesta
da Serbia ... cine o votat-o ??
ca n-o votat teenagerii "Molitva" 100% !


 
KrisTHina483Date: Wednesday, 16.Apr.2008, 14:52 | Message # 7
Student
Group: Users
Messages: 62
Status: Offline
las...... ca pin la urma vedem pe ce loc se va clasifica Moldova.....( ca o mai ramas o luna )
.... shi pe urma o sa comentam mai profund acesta tema
eu oricum tin pumnii pentru Geta......( cu toate ca nu imi place jazzul......ash fi vrut sa se duca Olea Tira....hmmm da ce sai faci?)
Oricum Succes!!!!!.....sa intre in finala ....shi deamu e bine! happy
 
LusykDate: Wednesday, 16.Apr.2008, 22:23 | Message # 8
Lucrator
Group: Administrators
Messages: 282
Status: Offline
Quote (KrisTHina483)
ash fi vrut sa se duca Olea Tira

surprised surprised
hmm... atunci 200% nu ajungeam in finala ...


 
KrisTHina483Date: Thursday, 17.Apr.2008, 22:25 | Message # 9
Student
Group: Users
Messages: 62
Status: Offline
deamu vom vedea dak vom intra in finala sau nu........ cool atunci o sa comentez mai mult happy pe aceasta tema
 
danaDate: Saturday, 19.Apr.2008, 12:57 | Message # 10
Elev
Group: Users
Messages: 35
Status: Offline
uff dhoamne!!!di undi o mai skoso shi pi geta asta.nu zik nimik,are maare talent shi bravo ei dar nui genu' shi anii pe care ii are pentru a participa la EUROVISION!!!mai bine plaka Olia Tira!!!makar ii mai tinara!!! dry
 
Killerpilze Moldova Forum » General Chat » Freedom » EUROVISION 2008
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


| Copyright Killerpilze Moldova © 2024 | |