Image Hosted by ImageShack.us
Main
Registration
Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: RockGirl483  
Killerpilze Moldova Forum » Killerpilze » Info » Interviu
Interviu
LusykDate: Thursday, 27.Mar.2008, 04:03 | Message # 1
Lucrator
Group: Administrators
Messages: 282
Status: Offline
Cum de v-ati gindit sa puneti denumirea trupei “ Killerpilze” ?
Dupa prima noastra repetitie, 5 ani in urma , noi ne-am dus la o pizzerie. Fabi (avea9 ani atunci) a comandat pizza funhgi. Chelnerita a adus pizza, si funghi pe pizza erau atit de mari incit Fabi a spus: “ Wow, aceste ciuperci sunt ucigatoare”. Noi ne-am gindit ca este haios si astfel noi am hotarit sa punem aceasta denumire trupei. Noi suntem bucurosi ca avem asa nume.

Ce v-a determinat sa formatzi o trupa ?
Noi eram la concertul unei trupei care ne placea. Am vazut oamenii dansind si cintind . Noi am hotarit sa facem acelasi lucru : Sa stam pe scena , cintind cintecele noastre , distrindu-ne impreuna cu fanii nostri.

De cit timp cintati la instrumente ?
Noi am inceput sa cintam la instrumente in copilarie. Jo a inceput sa cinte la pian pe la 6 ani, Fabi a inceput sa cinte la trompeta la 5 ani, Mäx de asemenea a cintat la pian, o perioada scurta. Noi am invatat sa cintam la instrumentele din trupa in acelasi timp cu formarea trupei.

Cintecele preferate Live?
Wow, e complicat, deoarece noi iubim fiecare cintec. Dar mai ales live “Springt hoch” si “ 40 Tage 13 Stunden” rocks the shit ( Lusyk: o expresie noua pt mine)

Ce faceti dupa concerte?
Deobicei ne relaxam si facem dush. Dupa aceea ne place sa dam autografe fanilor.

Unde va vedeti peste vreo 10 ani?
Ne vedem pe scena. Aceasta este viata noastra. Noi speram sa avem un Tur European Sold-Out si desigur noi speram sa avem citeva concerte in UK. Muzica este viata noastra si noi n-o sa ne oprim.

Cum sunt fanii vostri ?
Fanii nostri sunt cei mai nebunatici , cei mai frumosi si cele mai dragute persoane pe care noi le stim. Ei fac atitea pentru noi si pentru a ne sustine in toate modalitatile posibile. Aceasta inseamna foarte mult pentru noi. Fara fanii nostri noi nu am fi capabili sa ne traim visul , si noi stim asta. Noi ii iubim din tot sufletul nostru. Noi avem multe fete fane dar si multi baieti asculta muzica noastra si innebunesc la show-urile noastre. E super. Noi nu facem diferentza intre fani!

Ce credeti despre Tokio Hotel?
Tokio Hotel este o trupa super.
Tokio Hotel si Killerpilze au creat ” New wave of young german music” ( Generatzia noua a tinerii muzici germane). Acesti baieti merita fiecare ferimitura din succesul lor. Ei muncesc la fel de mult ca noi. Noi iubim muzica. Ambele trupe au un stil diferit de muzica, dar nu este nici o competitie intre noi. Noi ne respectam reciproc si obisnuim sa vorbim mult la petreceri si chiar vizitam concertele unii altora.

Ce haine porti cind dormi?
Aflatzi … Boxeri!

Cuvintul tau preferat in engleza ?
Pff… e dificil . noua ne place “awesome” poate… smile

Suntetzi toti singuri ?
Da, noi toti suntem singuri, din pacate. Nu este posibil sa avem prietene, deoarece noi mereu suntem pe drum si avem atitea de facut... dar noi oricum inca cautam si poate ca vom gasi fetele la care visam ... in UK. Noi am auzit ca acolo sunt fete minunate.

Ce e mai bine , o fata desteapta sau una hot ?
Un amestec, desigur smile

Care este artistul/trupa favorita la moment?
Noua ne plac multe trupe: : Die Ärzte (din Berlin, Germany), Fall Out Boy, 30 Seconds To Mars, Thrice, Beatsteaks, Metallica, Justin Timberlake, Amy Winehouse, Bullet for My Valentine....

Daca ati fi pe o insula pustie , pe cine ati minca mai intii ?
Nisip

Aveti fobii?
Da, Jo se teme de camere mici iar Fabi de sharpi si paiangeni

Cine este lenesul trupei ?
Mäx desigur! El doarme tot timpul si ii place sa nu faca nimic.

Ati avea o relatie cu o fana ?
Da, dsigur, daca ea e aleasa. Dar ea trebuie sa inteleaga ca nu e usor sa te intilnesti cu un baiat care face parte dintr-o trupa vestita.



 
RibisaTHDate: Thursday, 27.Mar.2008, 12:58 | Message # 2
Practicant
Group: Administrators
Messages: 148
Status: Offline
Waaah super interviu!!!
Mi-a placut tot,mai ales cind au povestit despre TH smile



Meine heilig liebe fur immer!!!
 
LusykDate: Thursday, 27.Mar.2008, 13:38 | Message # 3
Lucrator
Group: Administrators
Messages: 282
Status: Offline
da-da
stiam ce se inteleg bine
dar din cte vad foarte bine !:)

deobicei trupele se considera concurente .. asha e in showbiz . .)))
dar ei ... chiar sunt bravo !! smile


 
RockGirl483Date: Monday, 21.Apr.2008, 00:08 | Message # 4
Student
Group: Moderators
Messages: 53
Status: Offline
mia placut interviul! frumos vorbesc despre TH si ink imi am descoperit k imi place de Max! biggrin biggrin El doarme tot timpul si ii place sa nu faca nimic. cui nui place asta?? biggrin

Ich bin nicht ich wenn du nicht bei mir bist...
 
LusykDate: Monday, 21.Apr.2008, 16:06 | Message # 5
Lucrator
Group: Administrators
Messages: 282
Status: Offline
Quote (RockGirl483)
si ink imi am descoperit k imi place de Max!

bun motiv sa-tzi paka un om biggrin

Quote (RockGirl483)
cui nui place asta??

mie nu-mi place sa dorm biggrin


 
Killerpilze Moldova Forum » Killerpilze » Info » Interviu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


| Copyright Killerpilze Moldova © 2024 | |